Direkt till sidans innehåll

26 november kl 11:30

Nätverksträff med Coeli Stella

Ett exklusivt nätverk med kvinnor i ledande befattningar med fokus på investeringar och nätverkande.

Välkommen till årets sista Stellaträff

Ledarskap och entreprenörskap - en resa

Coeli Stella bjuder in till en inspirerande lunch med en av sina egna medlemmar som gästtalare.

Gästtalare kommer att vara vår inspirerande medlem Anette Yngvesson där hon kommer dela med sig av sin entreprenörsresa, förkärleken till tillväxtresor och erfarenheter från 25 år av ledarskap. 2019 sålde hon sitt bolag Fraktkompaniet Sverige och är nu istället Styrelseordförande för Lagerhaus där hon även är delägare.

”Jag är entreprenör, investerare och styrelseproffs med bakgrund i både logistik och detaljhandel. Jag grundade Fraktkompaniet – som växte till ett av Sveriges mest snabbväxande transportbolag – och är idag en av ägarna till Lagerhaus, där jag varit med och vänt bolaget från kris till lönsamhet genom en omfattande rekonstruktion.

Under lunchen berättar jag om min resa – från start till exit, om strategi och att leda i förändring. Jag pratar också om varför fler kvinnor behöver bygga stora bolag och vikten av att förändra ägandemakten i Sverige."

Plats: Hotell Flora, Grönsakstorget 2 Göteborg
Tid: 11:30-13:15

Agenda:

Mingel 11:30-12:00

Lunch 12:00

Dragning av talare 12:15-13:00

Mingel och avslut 13:00-13:15


Dagen erbjuder mingel och nätverkande i en inspirerande miljö. Välkommen att ta del av en lärorik lunch och knyta nya kontakter!

Begränsat antal platser – vänligen anmäl dig via formuläret nedan eller anmälningsknappen till höger. Om du får förhinder - informera gärna oss senast tre dagar innan eventet så att vi kan ge platsen till väntelista eller justera eventuellt kost/matbeställningar.


Vi ser fram emot att ses!

Datum: 

26 november, 2025

Tid: Kl 11:30-13:15

Var: Hotell Flora, Grönsakstorget 2, Göteborg

Coeli Stella är ett exklusivt nätverk med kvinnor i ledande befattningar. 

Vi har ett fokus på investeringar och nätverkande och träffas några gånger per år för att knyta kontakt, bredda våra nätverk och byta erfarenheter.

Lunchens talare

Anette Yngvesson

  • Nuvarande styrelseordförande och delägare i Lagerhaus, ledamot i 17-nätverket
  • Entreprenör och bolagsgrundare, sålde 2019 sitt bolag Fraktkompaniet Sverige
Lunchens talare

Med på plats

Malin Siljehög

Senior förmögenhetsrådgivare, Partner

Malin Siljehög

Senior förmögenhetsrådgivare, Partner



Tog masterexamen 2008 från Internationella Handelshögskolan i Jönköping och började då sin karriär i Coelis trainee program. 2009 blev hon rådgivare och har sedan dess förvaltat kundernas förtroende att ta hand om deras ekonomiska förmögenhet.
2016 blev Malin delägare i firman och driver bolagets kvinnliga nätverk.

Tannaz Kamjar

Förmögenhetsrådgivare

Tannaz Kamjar

Förmögenhetsrådgivare



Camilla Carlsson

Kundkoordinator

Camilla Carlsson

Kundkoordinator



Varmt välkommen med din anmälan

Vill du rekommendera någon till nätverket ber vi dig att kontakta oss på stella@coeli.se. Har du fått förhinder? Ibland dyker något upp! Hör gärna av dig senast 3 dagar innan eventet så att platsen kan gå vidare till väntelista och eventuella kostpreferenser kan uppdateras.

Fyll i dina uppgifter här

Please indicate whether you are a private or institutional investor.

Coeli may, pursuant to law, market one or multiple funds in several jurisdictions. By choosing an option in the list below, you confirm that you belong to one of these.

Den sammanfattande riskindikatorn ger en vägledning om risknivån för denna produkt jämfört med andra produkter. Den visar hur troligt det är att produkten kommer att sjunka i värde på grund av marknadsutvecklingen. Indikatorn speglar framför allt upp- och nedgångar i de aktier fonden placerat i. Denna produkt innehåller inte något skydd mot framtida marknadsresultat. Du kan därför förlora hela eller delar av din investering. Förutom de risker som ingår i riskindikatorn kan andra risker påverka fondens resultat. Se fondens fondbestämmelse för mer information.

Morningstars fondbetyg (rating) är ett mått som går att använda för att se hur fonderna har presterat historiskt. Fonden får ett högre betyg om den har haft en bra avkastning i förhållande till fondens risknivå. En fond måste ha funnits i minst 3 år för att få ett totalt betyg. Har fonden funnits längre än 5 och 10 år får dessutom betyg för dessa tidsperioder. Morningstars hållbarhetsbetyg är ett mått på de ekonomiskt väsentliga riskerna inom miljö, socialt och ägarfrågor (ESG) i en portfölj relativt till liknande konkurrerande portföljer. Hållbarhetsbetyget beräknas för fonder, förvaltningsuppdrag och index globalt, med hjälp av Morningstars databas med portföljinnehav.