Direkt till sidans innehåll

8 december, kl 17:00

Middag med Coeli Investment Partners

Personlig inbjudan till en exklusiv nätverksmiddag på Brasserie Astoria i Stockholm med fokus på fastighetsinvesteringar.

Bästa medlem i Coeli Investment Partners,

Vi har nöjet att bjuda in till en exklusiv middag på Brasserie Astoria i Stockholm för en trevlig kväll med fokus på nätverkande, erfarenhetsutbyte och investeringar. Medlemmarna i nätverket är allt ifrån grundare av välkända bolag inom flera olika branscher, erfarna investerare och fastighetsägare och vi ser fram emot att återigen träffas för affärs-, kunskaps- och nätverksutbyte. 

Under kvällen kommer även Coeli Investment Partners ge en kort uppdatering kring nätverket, våra investeringsmöjligheter med fokus på fastighetsinvesteringar och vårt senaste case Entita, samt hur vi skapar värde genom våra initiativ och strategier.

Agenda:

17.00 – Fördrink och mingel
18.00 – Välkomsthälsning av Marcus Johannisson, Head of Coeli Investment Partners samt investeringsteamet bakom Entita.
18.30 – Middagen serveras


Har du en affärskollega eller någon ni vill introducera till nätverket, kontakta din kontakt på Coeli Investment Partners så berättar vi mer. Meddela gärna eventuella kostavvikelser. 

Det är ett begränsat antal platser, så OSA gärna i god tid om du vill säkra upp din plats. 

Varmt välkommen med din anmälan!

Om Entita

Entita erbjuder en investeringsmöjlighet inom lager- och lättindustrifastigheter med målet att dubbla portföljen till cirka 1 miljard kronor. Bolaget planerar att resa cirka 200 MSEK för att kunna förvärva fastigheter för omkring 500 MSEK och har redan identifierat transaktionsmöjligheter om cirka 1,3 miljarder kronor i Stockholm och Göteborg. Den förväntade avkastningen uppgår till cirka 1,9x över fyra år (18 % IRR), drivet av värdeskapande åtgärder, energieffektivisering, förbättrad finansiering och portföljpremie vid exit. Investeringen genomförs av ett erfaret team med stark historik och en marknad som nu visar tydlig återhämtning.

Datum: 8 dec 2025

Tid: Kl 17.00

Var: Brasserie Astoria, Nybrogatan 15

Urval av experter på plats

Marcus Johannisson

Head of Private Wealth, Partner

Marcus Johannisson

Head of Private Wealth, Partner



Philip Rydh

Private Equity & Real Estate Associate

Philip Rydh

Private Equity & Real Estate Associate



Välkommen att anmäla dig!

Anmäl dig här.

Fyll i dina uppgifter här

Please indicate whether you are a private or institutional investor.

Coeli may, pursuant to law, market one or multiple funds in several jurisdictions. By choosing an option in the list below, you confirm that you belong to one of these.

Den sammanfattande riskindikatorn ger en vägledning om risknivån för denna produkt jämfört med andra produkter. Den visar hur troligt det är att produkten kommer att sjunka i värde på grund av marknadsutvecklingen. Indikatorn speglar framför allt upp- och nedgångar i de aktier fonden placerat i. Denna produkt innehåller inte något skydd mot framtida marknadsresultat. Du kan därför förlora hela eller delar av din investering. Förutom de risker som ingår i riskindikatorn kan andra risker påverka fondens resultat. Se fondens fondbestämmelse för mer information.

Morningstars fondbetyg (rating) är ett mått som går att använda för att se hur fonderna har presterat historiskt. Fonden får ett högre betyg om den har haft en bra avkastning i förhållande till fondens risknivå. En fond måste ha funnits i minst 3 år för att få ett totalt betyg. Har fonden funnits längre än 5 och 10 år får dessutom betyg för dessa tidsperioder. Morningstars hållbarhetsbetyg är ett mått på de ekonomiskt väsentliga riskerna inom miljö, socialt och ägarfrågor (ESG) i en portfölj relativt till liknande konkurrerande portföljer. Hållbarhetsbetyget beräknas för fonder, förvaltningsuppdrag och index globalt, med hjälp av Morningstars databas med portföljinnehav.